KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI

BATHONEA KAZI VE ARAŞTIRMALARI

Haberler

Bathonea Kazılarının 2022 sezonundaki sponsoru olan Mercedes-Benz Türkiye destekleri sayesinde harika bir sezon geçirdik. Detaylara haber linkinden ulaşabilirsiniz.

Bathonea Kazılarının 2022 sezonundaki sponsoru olan Mercedes-Benz Türkiye destekleri sayesinde harika bir sezon geçirdik. Süer Sülün'ün de açıklamaları olan haberimizin detaylarına haber linkinden ulaşabilirsiniz.

Milliyet’in arkeoloji keşif değerlendirmesine katılan 20 öğrencinin hazırladığı listeyi, 400 arkeoloji meraklısı değerlendirdi. 10 keşiften oluşan listede ilk sırayı Bathonea’dan divit, hokka takımı aldı.. Detaylara haber linkinden ulaşabilirsiniz.

Bathonea Antik Kenti kazılarda ortaya çıktı! 1500 yıl öncesine ışık tutacak. Detaylara haber linkinden ulaşabilirsiniz.

Bathonea Antik Liman Yerleşkesi kazılarında bulunan kemikler bin 500 yıl önce bölgede yaşayan medeniyetin hangi hayvanları besledikleri ve yediklerine ilişkin bilgileri Arkeozoolog Dr. Hasan Değirmenci verdi. Detaylara haber linkinden ulaşabilirsiniz.

Bathonea Antik Kenti’nde bir keşif daha! Detaylara haber linkinden ulaşabilirsiniz.

İstanbul’da Çıngırakla Gömülmüş Çocuk Mezarı Bulundu. Detaylara haber linkinden ulaşabilirsiniz.

Kocaeli Üniversitesi öncülüğünde yapılan Bathonea kazısında dünyada bir ilk keşfedildi. Detaylara haber linkinden ulaşabilirsiniz.

Bathonea Antik Kenti, Mercedes-Benz Türk’ün desteği ile gün yüzüne çıkıyor. Detaylara haber linkinden ulaşabilirsiniz.

Bathonea kazılarında 1600 yıllık hokka ve divit bulundu. Detaylara haber linkinden ulaşabilirsiniz.

İstanbul Bathonea Antik Liman Kenti kazılarında çıngıraklı, bilezikli çocuk mezarı bulundu. Detaylara haber linkinden ulaşabilirsiniz.

Avcılar'daki Bathonea Antik Liman Kenti kazılarında bin 500 yıllık çocuk mezarı bulundu. Detaylara haber linkinden ulaşabilirsiniz.